Streaming: internetowe transmisje na żywo

Streaming: internetowe transmisje na żywo

Internet otworzył przed nami wiele nowych możliwości. Wykorzystywany jest między innymi do transmitowania na żywo wielu różnorodnych wydarzeń.

Transmisje w czasie rzeczywistym

Internetowe transmisje na żywo są niezwykle dzisiaj popularne, ale wciąż jest mnóstwo osób, które nie wiedzą, co to jest streaming i jak go można wykorzystać. Odpowiadając na pytanie co to jest streming można zrobić to bardzo krótko: to usługa, która umożliwia oglądanie nie tylko filmów i telewizji online. Relacje na żywo można przeprowadzać z szeregu różnych wydarzeń, a następnie wykorzystywać je na przykład do promocji produktu, marki, usługi. Równie często pada pytanie co to live stream? Mianem tym określana jest usługa, która polega na transmitowaniu treści wideo w czasie rzeczywistym. Jest więc tym samym, co streaming. Co to live stream doskonale wiedzą specjaliści od marketingu, którzy od dłuższego czasu wykorzystują streaming live w kampaniach reklamowych.

Korzyści, które przynoszą transmisje w czasie rzeczywistym

Kiedy już mniej więcej wiemy co to jest live streaming przyjrzyjmy się, jakie wydarzenia można transmitować na żywo. Okazuje się, że streaming live jest usługą, która sprawdza się do transmitowania bardzo różnorodnych wydarzeń. Do tego plusem tego rozwiązania jest to, że transmisja może zostać umieszczona na bardzo różnych platformach; może to być nie tylko kanał YouTube, ale także Facebook bądź Twitter.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, co to jest live streaming zachęcamy do lektury naszego innego artykułu.