Wagi pomostowe - co warto o nich wiedzieć

Wagi pomostowe – co warto o nich wiedzieć

Waga platformowa, zwana również potocznie pomostową, to urządzenie o szerokim zastosowaniu, które sprawdza się zarówno w hurtowniach oraz magazynach, jak i w gospodarstwach rolnych, czy też niewielkich rozmiarów zakładach przemysłowych.

Jej modele, dostępne na rynku, różnią się nie tylko wyglądem (wysoki statyw panelu sterującego, panel połączony z wagą przewodem), ale i dodatkowymi, nieraz nieoczywistymi opcjami. Co takiego mogą zaoferować jeszcze wagi platformowe? 

Czego nie może zabraknąć w wadze platformowej 

Pośród wielu dodatków oraz udogodnień tym najistotniejszym w licznych przypadkach okazuje się waga platformowa z legalizacją. Oznacza to, że dany przyrząd do pomiaru posiada tabliczkę znamionową, określającą jego precyzję oraz dokładność. Jest to bardzo istotna informacja, zwłaszcza dla branży, które muszą dokonywać ściśle szczegółowych pomiarów. Waga platformowa dostępna jest również w sklepach bez legalizacji, gdyż nie zawsze jest ona wymagana. 

Zawsze pomocne funkcje dodatkowe 

W dzisiejszych czasach waga platformowa ma nie tylko na celu sprawdzać to, jak ciężki jest dany produkt. Posiada ona często wiele udogodnień, dzięki którym ich właściciel jest w stanie znacznie przyspieszyć wykonywaną pracę. Do takich dodatków zaliczyć można chociażby: 

  • drukarkę z papierem z rolki,
  • radiowy transfer danych, 
  • podłączenie wagi odniesienia,
  • możliwość emisji danych,
  • możliwość wyboru zasilania akumulatorowego. 

Dzięki takim i wielu innym opcjom sprawdzony producent wagi platformowej jest w stanie sprostać oczekiwaniom klientów, którzy prowadzą swoje działalności w różnych gałęziach przemysłu.