Urodziny wprowadzające w dorosłość

Urodziny wprowadzające w dorosłość

Osiemnaste urodziny ma się raz w życiu. Nic w tym dziwnego, że dużo osób poważnie podchodzi do tego tematu. Prezenty na 18 stkę, odpowiednia sala, catering, wystrzałowy strój, wyjątkowe dekoracje – są to kwestie, którymi najczęściej martwi się solenizant oraz jego rodzice.

Każdy chce jak najhuczniej i weselej świętować ten wyjątkowy dzień. Z tego powodu znajomi często decydują się na śmieszne prezenty na urodziny, które będą wspominane przez wiele lat. Na jakie najczęściej dzielą się one kategorie? Tego dowiesz się z tego wpisu.

Wyjątkowe prezenty od przyjaciół

Prezenty na urodziny to nieodłączny element każdego przyjęcia. Otrzymuje się je od najbliższej rodziny, jak i od przyjaciół, którzy najczęściej stawiają na śmieszne gadżety. Odpakowywanie tych podarków odbywa się zazwyczaj przy gronie gości, którzy tylko czekają na reakcję solenizanta. Nie da się ukryć, że prezenty na osiemnastkę są coraz bardziej pomysłowe i podkreślają fakt, że młody człowiek wchodzi już w dorosłe życie.

Z tego powodu znajomi decydują się najczęściej na akcesoria do alkoholu, koszulki, fartuchy ze śmiesznymi nadrukami, czy też przedmioty, nawiązujące w humorystyczny sposób do płciowości człowieka.

Prezent na 18 urodziny

Rodzina składa się z najbliższych solenizantowi osób, które wybierają bardziej praktyczne prezenty na 18 stkę, takie jak: zegarki, biżuteria, dobrej jakości ubrania, czy też sprzęt elektroniczny. Coraz częściej zdarza się jednak, że ta lista jest wzbogacona o gadżety, pełniące rolę dodatków, z których można się pośmiać przy rodzinnym stole.

Nie zabraknie więc podczas takiego spotkania unikalnych koszulek z nadrukami, kufli ze śmiesznymi naklejkami, czy też pomysłowych kartek urodzinowych. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się sklepy, w których można dostać typowe prezenty na 18 stkę. Nie tylko chodzą do nich młodzi ludzie, ale i Ci starsi, którzy nie chcą pozostać za młodszymi pokoleniami w tyle. 

Jedne urodziny – dwa przyjęcia

Osiemnastka to bardzo szczególne wydarzenie, podczas którego solenizant chce się wybawić w gronie najlepszych przyjaciół, niekoniecznie pod okiem członków swojej rodziny. Właśnie dlatego najczęściej organizuje się dwa przyjęcia, często taneczne. Już od kilku lat odchodzi się od spotkań, polegających wyłącznie na siedzeniu przy stole. Zabawa w gronie znajomych oraz rodziny różni się od siebie tak samo, jak odmienne są prezenty na 18 stkę od tych dwóch grup osób.