Konstrukcja aluminiowa - jakie poszycie wybrać?

Konstrukcja aluminiowa – jakie poszycie wybrać?

Producenci, oferujący różnym przedsiębiorstwom hale aluminiowe, prześcigają się między sobą, oferując najnowsze rozwiązania, atrakcyjne ceny, czy też wysoki poziom wykonania usługi. Jest to jak najbardziej dobra wiadomość, gdyż ma się pewność, że konstrukcje tego typu są w dzisiejszych czasach bardzo doceniane, a jednocześnie z każdym kolejnym rokiem ulepszane.

Już dzisiaj ze spokojem można powiedzieć, że prześcignęły one klasyczne budownictwo i zaczynają być towarem must have zarówno dla Polskich, jak i zagranicznych firm. Jakie jednak poszycie może mieć hala aluminiowa? 

Termoizolacja na wysokim poziomie

Jeżeli wybrane przez dane przedsiębiorstwo hale aluminiowe odznaczać muszą się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, to z pewnością poszycie z płyty warstwowej będzie trafionym wyborem. Dobrze przymocowane do całego szkieletu nie pozwoli uciec ciepłu z wnętrza obiektu, ani też nie da się przegrzać całej konstrukcji w gorące dni.

Aby mieć pewność, że będzie ona w pełni zabezpieczona, można zdecydować się również na poszycie dachu PVC. Tego typu namioty halowe idealnie sprawdzą się zarówno latem, jaki i mroźną zimą. 

Tańsza, jednak równie praktyczna opcja 

Blacha trapezowa również wykazuje właściwości termoizolacyjne, jednak na niższym poziomie. Odporna jest ona jednak na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Hala aluminiowa z poszyciem tego typu dzielnie stawi czoła silnym wiatrom, deszczom, śniegom itd. Świetnie spisze się również w roli obiektu sezonowego, jak i całorocznego, o czym może przekonać się niejeden inwestor.