Czy łatwo jest uzyskać kredyt na panele słoneczne?

Czy łatwo jest uzyskać kredyt na panele słoneczne?

Zielona energia to w pełni przyjazny środowisku trend, na którym dodatkowo można zaoszczędzić znaczne pokłady gotówki. Kredyt na fotowoltaikę, zaraz koło dotacji rządowych oraz różnorodnych programów regionalnych (charakterystycznych i odznaczających się innymi regułami, w zależności od obszaru, na którym działają) to bardzo atrakcyjna alternatywa, dzięki której można pozwolić sobie na zakup tak nowoczesnej technologii. Pośród tak wielu możliwości, na jaki bank najlepiej się zdecydować?

Wzięcie kredytu na fotowoltaikę

Decydując się na kredyt na fotowoltaikę warto dowiedzieć się, czy firma, z usług której postanowiło się skorzystać, nie podjęła jakiejś współpracy z bankiem. Jest to bardzo ważna informacja, gdyż w takim wypadku często można liczyć na udogodnienia, czy też prostszą procedurę przyznania funduszy o odpowiedniej wysokości. Przykładem takiej kooperacji jest chociażby firma SunSol oraz Bank Ochrony Środowiska.

Niezbędna dokumentacja, którą trzeba skompletować 

Gdy już podejmie się decyzję o tym, że chce się zaciągnąć kredyt na fotowoltaikę, rozpoczyna się proces, gdzie trzeba skompletować dokumenty (firma SunSol nie pozostawia swoich klientów samych sobie z tym zadaniem). Do Banku Ochrony Środowiska, w celu uzyskania tego typu dofinansowania, trzeba dostarczyć:

  • dokument potwierdzający tożsamość, 
  • kartę informacyjną oraz wniosek o przyznanie kredytu,
  • dokumentację, w której zawarte zostanie prawo własności obiektu, gdzie mają znaleźć się panele słoneczne, 
  • standardowe zaświadczenia, obejmujące informacje o zarobkach (wyciągi z konta mogą ograniczyć się do trzech miesięcy wstecz),
  • kosztorys, faktury oraz rachunek bankowy, gdzie w momencie przyznania funduszy, przelane zostaną środki.