Znicze – światło wieczności

Znicze – światło wieczności

Śmierć to ostatni etap ludzkiego życia. Bez względu na to, czy odchodzi dziecko, czy też osoba dorosła, zawsze wzbudza żal i niekończący się ból wśród tych, którzy pozostali. Symbolem pamięci o zmarłych są stawiane na grobach znicze.

Jaki znicz wybrać?

Ilość i różnorodność dostępnych na rynku zniczy sprawia, że wiele osób zastanawia się, którą propozycję wybrać, by w szczególny sposób uczcić pamięć o bliskich. Poszczególne rozwiązania różnią się nie tylko kształtem, wielkością, a często także szeroko rozumianą estetyką.

Wyjątkowo pięknie prezentują się znicze artystyczne, nierzadko porównywane z dziełami sztuki. Zachwycają oryginalnością i niebanalnym wykonaniem, stanowiąc jednocześnie symboliczną ozdobę grobów.
Żywym, jasnym płomieniem palą się znicze otwarte, wyrażające miłość i wdzięczność do osoby zmarłej. Znicze otwarte pojawiają się na grobach najczęściej w okolicy Wszystkich Świętych, można je spotkać także przy grobach i pomnikach upamiętniających tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Podobnie jak znicze artystyczne, mają one niezwykły, ponadczasowy charakter.

Znicz kapliczka często jest stawiany na grobach osób dorosłych, jak i dzieci, stając się symbolem wieczności i miłości. Okolicznościowy charakter ma także znicz witraż, nawiązujący często do wydarzeń biblijnych.
Osoby, które poszukują propozycji trwałych, zapewniających długi czas symbolicznego palenia, wybierają często znicze ledowe, które w szczególny sposób prezentują się w porze wieczorno-nocnej. Niesamowity blask i bogatą gamę kolorystyczną zapewniają także znicze elektryczne.