Z pomocą osobom uzależnionym

Z pomocą osobom uzależnionym

Większość osób jest przekonanych, że osoby uzależnione to tylko alkoholicy i narkomani. Uzależnień jest jednak zdecydowanie więcej. 

Gdzie zwrócić się o pomoc?

Pomoc w walce z uzależnieniami oferuje duża liczba gabinetów i ośrodków terapeutycznych. Pomoc w walce z uzależnieniami nie jest dzisiaj trudno znaleźć, jeśli osoba uzależniona podjęła decyzję, że chce zerwać ze swoim uzależnieniem. Pomoc w walce z uzależnieniami oferuje między innymi prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień kieruje swoją ofertę do osób, które uzależnione są od alkoholu, zażywania leków, narkotyków, hazardu, seksu. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to jednocześnie ośrodek odwykowy. Ośrodek odwykowy prowadzi terapię w różnych wariantach. Ośrodek odwykowy oferuje profesjonalne wsparcie dla osób uzależnionych zarówno w formie terapii stacjonarnej, jak i ambulatoryjnej.

Nie tylko dla osób uzależnionych

W ośrodku odwykowym wsparcie dla osób uzależnionych prowadzone jest równolegle ze wsparciem dla osób współuzależnionych czyli dla rodzin. Każda osoba, która chce w ośrodku otrzymać wsparcie dla osób uzależnionych w pierwszej kolejności przechodzi szczegółowe badania – jeśli jest taka konieczność, przejdzie odtrucie. Anonimowość to dodatkowy atut ośrodka.

Uwolnienie się od nałogu to proces długotrwały; samemu raczej trudno jest się wyrwać ze szponów nałogu. Osoby, które zainteresował ten temat, zachęcamy do przeczytania także naszego wcześniejszego artykułu o uzależnieniach i ich terapii.