O transmisjach w czasie rzeczywistym

O transmisjach w czasie rzeczywistym

Streaming live jest na świecie wykorzystywany od dawna między innymi w celach reklamowych. W Polsce popularność tego typu transmisji dopiero rośnie; nic więc dziwnego, że bardzo często zadawane jest pytanie: co to jest streaming. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Streaming: usługa, która zyskuje popularność

Streaming live wykorzystywany jest coraz częściej, gdyż zainteresowanie odbiorców jest bardzo duże. Wciąż jednak nie do końca wiemy co to jest streaming i jak można go praktycznie wykorzystać. Wiele osób nie tylko pyta co to live stream, ale również o to w jaki sposób może on zostać wykorzystany do celów marketingowych. Okazuje się, że wydarzeń, do których można wykorzystać streaming live jest mnóstwo. Szkolenia, konferencje, mecze, zawody sportowe – to tylko kilka przykładów wydarzeń, które można transmitować na żywo w internecie. Nie ma znaczenia czy wydarzenie, które chcemy transmitować na żywo ma charakter lokalny, krajowy czy może międzynarodowy – każde z nich można transmitować online.

Transmisja nie tylko na komputer stacjonarny

Zaletą transmisji w czasie rzeczywistym, które są obecnie realizowane jest to, że można je oglądać nie tylko na stacjonarnym komputerze. Transmisje są realizowane w taki sposób, aby osoby zainteresowane danym wydarzeniem mogły obejrzeć je również na tablecie czy smartfonie. Transmisje można oglądać na urządzeniach mobilnych, w których zainstalowany został jeden z systemów operacyjnych: Android bądź iOS.

Więcej o transmisjach online można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.