Jakie zalety posiadają oleje kokosowe nierafinowane?

Jakie zalety posiadają oleje kokosowe nierafinowane?

Oleje kokosowe nierafinowane często bywają określane mianem „super food”, czyli jedzenia, które korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. Wynika to przede wszystkim z unikalnych połączeń kwasów tłuszczowych. Do największych zalet przedmiotowych produktów należy korzystny wpływ na pracę mózgu oraz wsparcie w spalaniu niepożądanej tkanki tłuszczowej.

Oleje kokosowe nierafinowane w kuchni

Oleje kokosowe nierafinowane coraz częściej zastępują popularny olej rzepakowy tudzież inne tłuszcze wykorzystywane podczas przygotowywania posiłków. Prawdą jest, że przeważająca większość tłuszczów, jakie zawiera olej kokosowy nierafinowany to tłuszcze nasycone, badania naukowe dowodzą jednak, że są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Olej kokosowy nierafinowany jest tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowuje wszystkie składniki odżywcze, w szczególności witaminy i minerały. Godny podkreślenia jest fakt, że wspomniane składniki odżywcze zachowują wszystkie właściwości także w przypadku obróbki termicznej.

Olej kokosowy nierafinowany jako kosmetyk

Oleje kokosowe nierafinowane znajdują również szerokie zastosowanie w kosmetyce, zastępując skutecznie masło czy balsam do ciała. Są delikatne, optymalnie natłuszczają i nawilżają, nie pozostawiając przy tym tłustego śladu. Co ważniejsze, nie powodują reakcji alergicznych, dzięki czemu sprawdzają się także w przypadku osób zmagających się z dolegliwościami skórnymi.
Oleje kokosowe nierafinowane mogą być stosowane jako kosmetyk do ciała, twarzy, a nawet włosów i paznokci, zapewniając zdrowy wygląd i doskonałe samopoczucie.