Jaki materac kupić do łóżeczka?

Jaki materac kupić do łóżeczka?

O tym, czy rankiem wstaniemy wyspani decyduje między innymi materac. Odpowiednio dobrany jest podstawą zdrowego snu. Taki materac odpowiedzialni rodzice powinni zapewnić swojemu dziecku już od pierwszych dni jego życia.

Jaki materac dla dziecka do łóżeczka należy wybrać?

Po narodzinach dziecka rodzice mają mnóstwo pytań. Bardzo często pada między innymi pytanie jaki materac dla dziecka do łóżeczka wybrać? Postaramy się na nie odpowiedzieć i udzielić niezbędnych porad. Nie powinien to być materac po starszym rodzeństwie. Każdy materac z czasem odkształca się, dopasowując do ciała danego użytkownika. Materacyk po starszej siostrze czy bracie będzie dla maluszka bardzo niewygodny. Istotna jest twardość materaca – spanie na za twardym materacyku nie wyjdzie z korzyścią dla kręgosłupa malucha, podobnie zresztą, jak spanie na materacyku, który jest bardzo miękki. Jaki materac dla dziecko do łóżeczka wybrać? Z pewnością najlepszy wybór to materac, który jest średnio twardy.

Jaki materac dla dziecka do łóżeczka: materiały do wypełnienia

Do produkcji materacy dla dzieci wykorzystywane są różne materiały – popularne są materace piankowe i lateksowe. Te drugie wyróżniają się bardzo dużą elastycznością, doskonale dopasowują się do ciała malucha. A do tego nazywane są materacami oddychającymi. Ale uwaga! Mogą być wyprodukowane z naturalnego lateksu, który lubi wywoływać uczulenie. Minusem materacy lateksowych dla wielu rodziców może okazać się cena. Dużą popularnością wśród rodziców maluchów od dłuższego już czasu cieszą się materacyki kokosowe – są antyalergiczne i antybakteryjne. Zdaniem specjalistów są jednak zbyt twarde dla noworodków i niemowląt. Ciekawym rozwiązaniem są materace dla dzieci, których jedna strona została wykonana z pianki,a druga z kokosa. Dzięki temu, mogą służyć dziecku bardzo długo. Na piankowej stronie można spać jako niemowlak, na tej kokosowej, gdy podrośnie. Bardzo często do materacy, które maja wypełnienie z maty kokosowej dodawany jest naturalny lateks. Jak już wspomnieliśmy, może on uczulać. Inne naturalne wypełnienia w materacykach dla dzieci to maty wykonane z łuski gryczanej, lnu albo konopi. Dla małego alergika warto wybrać wypełniony łuską gryczaną, która bardzo rzadko jest przyczyną uczulenia. Właściwości bakteriobójcze oraz grzybobójcze ma materac, w którym wykorzystana została mata z lnu. Kupując materac dla malucha zwróćmy uwagę także na materiał, którym jest obszyty – najlepiej jeśli jest to naturalna tkanina, która ma właściwości termoregulacyjne.