Czy uzależnienie da się wyleczyć?

Czy uzależnienie da się wyleczyć?

Osób, które są uzależnione stale przybywa. Alkoholizm, narkomania, palenie papierosów to nie jedyne uzależnienia, z którymi dzisiaj wiele osób się boryka. Są osoby uzależnione od hazardu, robienia zakupów, seksu czy gier internetowych.

Gdzie otrzymać pomoc?

Wyleczenie osób uzależnionych jest oczywiście możliwe. Nie odbywa się to jednak tak prosto, jak wyleczenie na przykład anginy. Warunkiem skutecznego wyleczenia jest przede wszystkim podjęcie decyzji przez osobę uzależnioną, że chce zerwać z nałogiem. Po podjęciu takiej decyzji, kompleksową pomocą służy osobom uzależnionym ośrodek leczenia uzależnień. Ośrodek leczenia uzależnień jest placówką prywatną. Ośrodek leczenia uzależnień przyjmuje na terapię zarówno osoby, które są uzależnione od alkoholu, narkotyków, leków jak i osoby z uzależnieniami behawioralnymi; do tych ostatnich należy na przykład uzależnienie od seksu i hazardu.

Zalety korzystania z pomocy ośrodka

Zerwanie z nałogiem jest oczywiście największą korzyścią, którą odniosą osoby zdecydowane na podjęcie terapii w ośrodku. Program terapeutyczny, który został przyjęty w ośrodku jest skierowany zarówno do osób uzależnionych, jak i do ich rodzin. Komfortowe warunki pobytu, krótki czas oczekiwania na przyjęcie to dodatkowe atuty ośrodka. Ośrodek proponuje kilka wariantów terapii. Osoby uzależnione mogą skorzystać nie tylko z trwającej 30 dni terapii stacjonarnej, ale także ambulatoryjnej. Dodatkowo pacjenci mogą korzystać z terapii indywidualnej oraz konsultacji terapeutycznych.