Co trzeba wiedzieć o makijażu permanentnym?

Co trzeba wiedzieć o makijażu permanentnym?

Wszystko zaczęło się od bardzo poważnego zabiegu, jakim jest mikropigmentacja medyczna. Polegała ona na odbudowywaniu wizualnym utraconych elementów ciała, najczęściej sutka. Specjaliści od medycyny estetycznej i kosmetologii szybko jednak doszli do wniosku, że można podobne mechanizmy stosować także w przypadku bardziej trywialnych zabiegów. Tak powstał makijaż permanentny brwi. A potem się zaczęło.

Makijaż permanentny – podstawy

Makijaż permanentny Trójmiasto to zabieg, który pozwala nawet na usuwanie zmarszczek Trójmiasto, ale najczęściej jest to makijaż permanentny powiek lub makijaż permanentny ust, a także wspominany już we wstępie makijaż brwi.

Mikropigmentacja, czyli podawanie niewielkiej ilości pigmentu do głębszych warstw skóry, pozwala na uzyskanie bardzo trwałego efektu makijażu, dzięki czemu nie ma konieczności codziennego poprawiania go. Można uzyskać gęstsze i lepiej ułożone brwi, poprawić kontury ust, czy sprawić, że rzęsy będą wydawały się pełniejsze. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać jak tatuaż, ale barwnika jest mniej, a do tego znajduje się w warstwach skóry, które z czasem się złuszczą.

Pielęgnacja jest ważna

Efekt może się utrzymywać przez kilka miesięcy, a może być idealny nawet przez rok. Żeby wszystko wyglądało dobrze, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, której nauczyć nas mogą szkolenia z makijażu permanentnego. Cała akademia makijażu permanentnego, która je organizuje, jest skupiona przede wszystkim na wykonywaniu makijażu, ale odpowiednie dbanie o niego oraz wiedza, kiedy go nie powinno się robić w ogóle, ma ogromne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa wszystkich klientek salonów kosmetycznych.